www.pneumatiky-letni.cz

 

email: info@pneu-nejlepsi.cz

(upřednostňujeme emailovou komunikaci - odpovíme Vám do 24 hodin)


PROVOZOVATEL ESHOPU:

GoldChannel s.r.o.

Náměstí T.G.Masaryka2

261 01 Příbram

IČ: 24171263

DIČ: CZ2417126315. 09. 2017

Jízda se sněhovými řetězy a pravidla bezpečného chování s nimi

Ač se to někomu může zdát jako velmi složitý proces, ve skutečnosti je jejich používání jednodušší, než si myslíte. Stačí pouze dodržovat správné zásady a jízda na sněhu pro vás nebude představovat hrozbu.

 

Nepodceňujte přípravu

Základem bezpečné jízdy s řetězy je příprava před jízdou, tj. správné nasazení a napnutí. Vždy je přidělávejte na hnací nápravu, v nejčastějším případě na přední. Pokud nevlastníte sněhové řetězy s automatickým napínacím systémem, po 50 ujetých metrech raději překontrolujte jejich napnutí.

Bezpečnostní systémy jako ABS, ESP nebo TCS je vhodné před jízdou s řetězy vypnout, jízda tak bude mnohem bezpečnější, plynulejší a efektivnější. Samozřejmostí by také měla být pevná lopata a teplé pracovní rukavice jako součást povinné zimní výbavy k řetězům.

Řetězy využijete i při náledí

Sněhové řetězy použijte vždy, když narazíte na dopravní značku přikazující řidiči motorového vozidla o třech a více kolech pokračovat v jízdě až po nasazení sněhových (protiskluzových) řetězů na nejméně dvě hnací kola. Nezapomínejte na ně ani v případě souvislého sněhového povrchu nebo silného náledí.

Pro bezpečnou jízdu je třeba si uvědomit, že se vozidlo se sněhovými řetězy při jízdě chová jinak, a proto je vhodné si vyzkoušet jízdu se sněhovými řetězy nanečisto ještě před výpravou do hor. Důležité je snažit se o co nejplynulejší rozjezd i jízdu s maximální rychlostí 50 km/h.

Před kopcem zpozorněte

Před prudším kopcem zařaďte 1. nebo 2. rychlostní stupeň a v kopci už neřaďte. Do prudkého kopce s vozem na přední náhon vám pomůže zpátečka, u vozu se zadním náhonem zatížení kufru. Při vyhýbání se v kopci zastavuje řidič jedoucí z kopce, protože má mnohem snadnější rozjezd.

Buďte obezřetnější než při jízdě na suché vozovce

Další pravidla pro jízdu s řetězy jsou v podstatě stejná jako při jízdě bez nich, jen je nutné dbát na větší bezpečnou vzdálenost za auty před vámi. Máte-li nějaké nejasnosti, co se týče používání řetězů nebo zimních pneumatik, obraťte se na naše specialisty.